Logo

СТАТТІ


Нікому не вдасться приватизувати лісову галузь
Інтерв’ю Миколи Колісниченка
 
Редакція газети відкриває нову рубрику, у якій вестиме розмову з колишніми керівниками лісової галузі. Сьогодні гість редакції Голова Державного комітету лісового господарства України в 2002–2005 рр., керівник Всеукраїнської асоціації охорони та відтворення тваринного світу, Заслужений працівник лісового господарства України Микола Колісниченко.
 
Закиди про тотальне вирубування лісу шкодять державі
Так вважає Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук
 
– Юрію Миколайовичу, розумію, що Вам не вельми приємно говорити про так званий звіт сайту Еarthsight, але без розбору такого звіту ми не дійдемо істини. Ви, як науковець, добре знайомі з діяльністю профільних організацій. І добре орієнтуєтеся в реальних цифрах та балансах продажу деревини в Європі. То звідки взялися мільйони кубометрів вивезеного за кордон лісу та де дівся мільярд євро від так званої контрабанди лісу? І як ці мільйони кубів промайнули повз пильне око українських митників?
 
Дрова не поза політикою
Закон, що не на користь економіці
 
Законопроект № 5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроб­лених лісоматеріалів», який підтримала у другому читанні Верхов­на Рада, однак ветував Президент України неоднозначно сприйнятий в суспільстві. Тема лісу вже давно з господарської площини перейшла в політичну, що стає особливо відчутним із наближенням виборів. Прикро, що в цих розмова поза увагою лишається думка фахівців, тих, хто насправді розуміється на проблемі – працівників лісового господарства. Допомогає розібратися з особливостями законопроекту № 5495 начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович. 
 
Як перетворити дерев’яний кілок у золотий
Українці знають, а білоруси роблять
 
На початку серпня в Норвегії пройшов 33-й Чемпіонат світу серед вальників лісу.
 
Боронити галузь від необґрунтованих нападів
На запитання «Природи і суспільства» відповів заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України 
Володимир Бондар
 
– Володимире Нальковичу, якщо порівняти ситуацію з лісовим господарством зараз і 5 років тому, які позитивні чи негативні зміни відбулися в цій галузі? 

– Ми розриваємося, і не перший рік, між намаганням провести реформу лісового господарства, і намаганням інших структур, економічно потужних, бізнесових провести реформування лісового господарства в такий спосіб, щоб забезпечити собі максимальний економічний ефект. Ці структури не дивляться ні на соціальний, ні на людський фактори, є лише бажання заробити на цьому. Спочатку лісова галузь позбулася програми розвитку, і ми не маємо цілеспрямованого системного державного документа, який би характеризував, куди має рухатися лісова галузь. Свідомо чи ні, але його створення блокується. Галузь позбавлена перших керівників, які можуть вирішувати питання лісового господарства. 
 
Стимулювати чи душити?

Закон на підтримку фермерства боляче вдарить лісівників

10-го липня, в останній перед відпусткою сесійний тиждень, голосуючи за, здавалося б, далекий до лісової галузі закон про стимулювання діяльності сімейних фермерських господарств (законопроект № 6490-д) і, мабуть, не читаючи поправок, депутати підписалися за знищення лісового господарства України, деревообробки, мисливського господарства і всіх причетних до цих галузей. Бо проголосували за введення додаткового земельного податку на всі лісові землі України. Це означає, що, якщо Закон підпише Президент, то за площі, вкриті лісом, користувачі платитимуть двічі. Згідно з діючою системою оподаткування, сьогодні вже сплачується податок за лісові землі, як рентна плата. 

 
Вся правда про мисливство
Чим насправді займаються мисливці й чим вони відрізняються від фермерів?
 
З постійною періодичністю влада України пишається тим, як вона рятує фермерів та аграрну галузь то дотаціями, то зниженням податків, то низькими кредитами ... з останніх сил, навіть за рахунок інших, не менш важливих галузей, не шкодуючи держбюджету. Адже, на думку можновладців, тільки птахофабрики та житниці – майбутнє нашої країни. Але те, що власниками більшої частини цього, достатньо прибуткового бізнесу, є група далеко не бідних людей – чогось замовчується. А що ж інші галузі нашого народного господарства?
 
Ліс – це храм природи, а полювання – свято в ньому!

Як на Закарпатті День мисливця святкували 

У селі Шаланки, 26 травня, у мальовничому місці – в урочищі Великий ліс, вже вдруге пройшов мисливський фестиваль, який відвідало, за скромними підрахунками, близько двох тисяч справжніх любителів природи з усіх куточків України і навіть зарубіжжя. 

 
Інший бік прав тварин

Кому потрібні права тварин, як у людей?

До національного Дня мисливців Німецька Мисливська Асоціація (Deutscher Jagdverband, DJV) опублікувала відеокомікс, що показує, які небезпечні наслідки для суспільства можуть мати чиїсь нав’язливі фантазії. 

 
Дві філософії

Чим різниться філософія захисників мисливської галузі від філософії радикалів-антимисливців

Люди поділяться на тих, хто обожнює мисливство, на тих, хто зневажає його та навіть ненавидить мисливців, та на тих, хто толерантно поважає точку зору інших. 

 
Все починається з політики
Загальні збори ЛАН України прийняли рішення про створення робочої групи, яка найближчим часом має розробити проект Закону «Про лісову політику України»
 
У квітні 2018 року на базі ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України відбулися Загальні збори Лісівничої академії наук України.
Ключовим у порядку денному цьогорічного зібрання ЛАН України було обговорення перспектив розвитку та законодавчого врегулювання Національної лісової політики. Один з доповідачів із цього важливого питання – директор ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Петро Лакида розповів у чому важливість головного лісового документа і не тільки про це. 
 
Ліс вибирає своїх

Захисників, щоб разом стати сильнішими

Десятиліття – в лісівничій справі саме той, робочий масштаб. Коли ти приймаєш ліс від своїх дідів-батьків, а збережені і доглянуті тобою насадження будуть нести прохолоду, тепло, радість і добробут людям і в далекому майбутньому – це і є особливість галузі. 

 
<< •Початок• < •Попередня• 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 •Наступна• > •Кінець• >>

•Сторінка• 1 •з• 17